کاربرد المنت در دستگاه پت

نوشته شده در

در این مقاله می خواهیم شما را با کاربرد المنت در دستگاه پت آشنا کنیم تا از نحوه ی استفاده و نوع المنت بکار رفته در این شاخه صنعت بیشتر آشنا شده و با طیف گسترده ای از تولیدات گروه صنعتی ترموتک آشنا شوید.

در دستگاه های پت چه نوع المنتی استفاده می شود ؟

در لوازم خانگی و صنعتی نوعی از المنت وجود دارد که به وسیله تابش گرما تولید کرده و انتقال می دهد که به نام المنت لامپی یا شیشه ای شناخته می شود. ساختار این المنت استوانه ای شکل معمولا به قطر 10 میلیمتر و طول 25 الی 120 سانتی متراست که غالبا از جنس تنگستن و در خلع کامل ساخته می شوند.

اگر بخواهیم تعدادی از کاربردهای آن را برایتان مثال بزنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

  • تسترها
  • بخاری برقی
  • هواپزها
  • دستگاه های پت
  • صنعت خشک کردن رنگ
  • صنعت خشک کردن کاغذ

همچنین تعداد زیادی از دستاوردهای صنعتی و خانگی بدون استفاده از این المنت میسر نیست که مجموعه ترموتک در کشور یکی از پیشتازان تولید این نوع المنت در کشور است.

کاربرد المنت در دستگاه پت

استفاده از المنت در تولید ظروف پت

صنعت پت خود یکی از شاخه های مهم صنعت در کشور و در دنیاست و در حال حاضر ایران در تولید و صادرات ظروف پت در منطقه جایگاه خوبی را داراست که این جایگاه و صنعت بی شک بدون تولید المنت های شیشه ای مقدور نبوده و نیست

دستگاه تولید ظروف پت که امروزه جایگاه خاصی در صنایع مختلف به ویژه صنایع غذایی، آزمایشگاهی ، شیمی و … دارد با نوعی خاص از المنت بنام المنت شیشه ای کار میکند و کاربرد المنت در دستگاه پت بسیار گسترده است.

بدین صورت که در دستگاه های تولید بطری پت المنت لامپی یا همان شیشه ای پت را به مقدار لازم حرارت تابشی داده سپس با دمیدن باد آن را بشکل قالب  در می آورند و بدین صورت ظرف های پت ساخته می شوند.

امروز ظرف های پت برای کاربرد های مختلف : ظروف روغن خوراکی، انواع نوشیدنی، ظروف آزمایشگاهی ،  ظروف یکبار مصرف  همه و همه با استفاده از دستگاه های تولید پت ساخته میشود.

سفارش ساخت المنت دستگاه پت

مجموعه ترموتک با بیش از 16 سال سابقه در تولید و ساخت انواع المنت های حرارتی آمادگی خود را جهت ساخت المنت های مصرفی ( لامپی و تابشی ) در دستگاه های تولید پت اعلام می نماید.

جهت ثبت سفارش و استعلام قیمت می توانید با کارشناسان فروش این مجموعه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.