هیتر برقی سونای خشک

نوشته شده در

سونای تر و سونای خشک  امروزه در بسیاری از باشگاه ها، استخر ها و حتی واحد های مسکونی استفاده می شود. از سونا معمولا برای لاغری و چربی سوزی استفاده می کنند اما باید بگوییم که سونا درمانی برای بسیاری از بیماری ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جهت سفارش ساخت هیتر سونای خشک میتوانید با ترموتک تماس حاصل فرمایید. شماره تماس: ۰۲۱۳۳۹۸۵۲۱۵

اگر شما نیز به فکر ساخت یا راه اندازی یک سونای خشک در محل هایی مانند منزل و یا باشگاه خود هستید، بهتر است تا در مورد هیتر برقی مخصوص سونای خشک اطلاعاتی داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه‌ی کارکرد هیتر سونای خشک بیشتر آشنا شوید.

نحوه‌ی کارکرد هیتر برقی مخصوص سونای خشک

معمولا برای فراهم کردن گرمایش سونای خشک از هیتر های گازی، برقی و یا چوب سوز استفاده می شود. روش استفاده از تمام این نمونه ها یکسان است و انتقال حرارت به صورت جابه جایی انجام می‌شود.

هیترهای برقی به علت داشتن راندمان بالا، جهت استفاده در سونا بسیار انتخاب خوبی می باشند. در این نوع هیتر، جریان برق از یک سیم با مقاومت بالا عبور می کند و همین عامل سبب می شود تا سیم ها گرم شوند. برای انتقال بهتر گرما در تمام محیط بر روی این محصولات سنگ قرار می دهند تا با گرم شدن سنگ ها راندمان نیز افزایش پیدا کند.

کارکرد هیتر برقی مخصوص سونای خشک

جنس بدنه ی هیتر های گرمایشی سونا خشک معمولا از استیل، ورق گالوانیزه و یا آلومینیوم می باشد. بر روی بدنه یک لایه رنگ نیز اعمال می‌شود تا لایه ای مقاوم در برابر عوامل بیرونی ایجاد شود. هیتر هایی که با استفاده از استیل تولید می شوند دارای عمر بسیار طولانی تری نسبت به نمونه های دیگر هستند. به همین دلیل پیشنهاد ترموتک، استفاده از لایه استیل می‌باشد. البته قیمت بدنه های استیل نیز نسبت به نمونه های دیگر بالاتر می باشد.

یکی از نکات حائز اهمیت در هیترهای برقی، تنظیم حرارت با استفاده از ترموستات است. در این محصولات معمولا ترموستات از حساسیت کمتری نسبت به هیتر های گازی برخوردار است و دلیل این امر نیز طولانی بودن زمان گرم و سرد شدن این نمونه ها می باشد.

نحوه‌ی انتخاب هیتر برقی سونا خشک

یکی از دغدغه هایی که برای مشتریان به هنگام خرید هیتر برقی سونا به وجود می آید انتخاب هیتر می باشد. در حالت کلی برای انتخاب هیتر مناسب، باید به پارامترهایی مانند متراژ محل، سردسیر یا گرمسیر بودن محل و سایز هیتر توجه داشته باشید. برای مثال، محل هایی با متراژ بالاتر هیتر های قوی تری نیاز دارند و یا برای محل هایی که از دمای پایین تری برخوردار هستند باید هیتر، دارای قدرت گرمایشی بیشتری باشد تا بتواند فضا را به دمای مناسب برساند.

نحوه ی انتخاب هیتر برقی سونا خشک

 

مناسبترین دما برای محیط سونا خشک می تواند بین 70 تا 90 درجه سانتیگراد باشد و مناسب ترین هیتر محصولاتی هستند که بتوانند این دما را برای محیط در زمانی حدود 30 تا 40 دقیقه فراهم کنند. البته این زمان برای دماهایی بالاتر کمی طولانی تر خواهد شد و این امری طبیعی است.

اگر به نوع المنت ها نیز توجه کنیم بیشتر هیتر های سونا تولید شده از المنت های میله ای می باشند که بسیار انتخاب مناسبی هستند. همچنین گفتنی است که به علت داشتن لایه ی مقاومتی بر روی المنت این هیتر در صورتی که آب یا مایعات بر روی آن جاری شود، آسیبی به ساختار المنت وارد نمی‌شود.

توجه داشته باشید که دمای بالای آب موجب تولید بخاری می‌شود که ممکن است پوست را بسوزاند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.