سنسور فشار چیست ؟

سنسور فشار چیست ؟ حسگر و یا سنسور فشار وسیله ای است که فشار گاز و یا مایعی را اندازه گیری کرده و نشان میدهد . فشار نیروی است که بر سطحی وارد میشود . این وسیله در صنعت بسیار کاربرد دارد و به گاهی به صورت غیر مستقیم در اندازه گیری مواد متغیر نیز نقش دارد.

این وسیله مانند دیگر محصولات از لحاظ طراحی و کاربردی دارا می باشد با بقیه محصولات تفاوت دارد و از لحاظ آماری نیز امروزه تولید آن روز به روز افزایش میابد.

جنس این وسیله اغلب از مواد پیزو الکتریک مانند کوارتز که بیشترین کاربرد را دارد ف می باشد. این وسیله هنگامی که فشار زیادی به سطح مشخص شده وارد میشود یک مدار الکتریکی را قطع و یا وصل میکنند . در مطلب زیر بیشتر در رابطه با طرز کار این وسیله توضیح خواهیم داد

انواع سنسور فشار

یک سنسور فشار از لحاظ بازه اندازه گیری و بازه دمایی که پشتیبانی میکند به سه دسته تقسیم میشود : سنسور فشار مطلق ، سنسور فشار گیج و سنسور فشار خلا

سنسور فشار مطلق  ، فشار یک نقطه نسبت به خلا را اندازه گیری میکند و سنسور فشار گیج امکان اندازه گیری فشار یک نصقطه نسبت به فشار یک اتمسفر را به شما میدهد و در اخر سنسور فشار خلا میتواند برای اندازه گیری فشار های کمتر از یک اتمسفر استفاده شود.

خرید سنسور فشار

کاربرد ها و مزایای سنسور فشار

سنسور های فشار کاربرد های زیادی دارد مانند:

قابلیت تنظیم کردن  هیسترزیس
قابلیت کنترل کردن قطع و وصل کردن مدار
دارای دقت اندازه گیری بسیار بالا

سنسور های فشار در هواپیما ها ماشین ها و بسیاری از وسایل ها کاربرد دارند و روز به روز کاربرد های آن ها در صنعت  افزایش میابد.

قیمت سنسور فشار

گروه صنعتی ترموتک با 14 سال سابقه تولید محصولاتی مانند المنت سرامیکی ، المنت میله ای ، المنت تسمه ای و … مفتخر است در خدمت شما عزیزان باشد. این موسسه افتخار همکاری با شهرک های صنعتی کاوه،چهاردانگه،یزد،اصفهان،رشت و مشهد را دارد و مدیر پروژه های بسیاری بوده است.

 

سنسور فشار چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.