سافت استارتر

سافت استارتر – Soft Starter از لحاظ لغوی به معنای راه انداز نرم دستگاه برای روشن کردن موتور می باشد. سافت استارتر جایگزین ضربه هایی است که به برای روشن کردن موتور انجام میشوند .
سافت استارتر موجب کاهش استرس الکتریکی برروی موتور خواهد شد و این موضوع نیز موجب افزایش طول عمر موتور خواهد شد .  همچنین با استفاده از آن میتوان به صورت دلخواه میزان جریان ابتدایی را برای شروع تعیین کرد.

سافت استارتر

طرز کار سافت استارتر

طرز کار اغلب راه انداز های نرم به این گونه است که  زمان راه اندازی موتور ، از رسیدن ولتاژ به موتور جلوگیری میشود. این فرایند توسط شش تریستور در برابر جریان انجام شده و پس از این مراحل راه انداز نرم ولتاژ را به آرامی در بازه زمانی تعیین شده بالا برده تا به مقدار مشخص شده برسد. این فرایند در یک بازه زمانی 30 ثانیه ای انجام میشود .همچنین میتوان بعد از رسیدن موتور به جریان مشخص شده تریستور ها را از مدار جدا کرد. این فرایند به عهده کناکتور می باشد  این نکته نیز لازم به ذکر است که استفاده از کنتاکتور موجب افزایش طول عمر سافت استاتر خواهد شد.

 

کاربرد های سافت استارتر

افزایش طول عمر موتور
افزایش طول عمر شبکه برق رسانی
افزایش راندمان کاری موتور
کاهش شوک های الکتریکی
مدیریت میزان جریان

راه انداز های نرم بسیار کاربردی هستند و موجب افزایش طول عمر موتور و شبکه برق رسانی خواهند شد. از ویژگی های کاربردی سافت استارتر میتوان به سهولت در نصب و راه اندازی آن اشاره کرد و این ویژگی موجب میشود که خدمات نصب از بین رفته و راه اندازی آن هزینه ای برای شما نداشته باشد.

قیمت سافت استارتر

جهت اطلاع از قیمت انواع ترمومتر،‌ المنت های صنعتی و تجهیزات گرمایشی می توانید با بخش تولید و فروش گروه ترموتک تماس حاصل کرده و سفارش خود را ثبت نمایید. ترموتک با ۱۴ سال سابقه در زمینه ساخت و تولید تجهیزات گرمایشی مفتخر است که با تولید محصولات با کیفیت در خدمت شما صنعت گران گرامی باشد.

سافت استارتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.