ترموکوپل

نوشته شده در

شاید تا به حال نام وسیله ای به نام ترموکوپل را شنیده باشید . این محصول در صنایع مختلف ویژگی ها و کاربرد های چشم گیری دارد و با کیفیت و کارایی بی نظیری طراحی و تولید و روانه بازار فروش شده است. برای آشنایی بیشتر با این محصول به ادامه ی مطلب توجه کنید .

می توان گفت در واقع کاربرد اصلی ترموکوپل ها (سنسور) اندازه گیری دما می باشد . این محصول کاربردی از پرمصرف ترین سنسور ها به شمار می روند .این سنسور ها دارای تیپ های مختلف T,E,PT100,J,K,R.S.B می باشند .

ترموکوپل

ترموکوپل چیست

دلیل تقسیم بندی در گروه های مختلف ؛ نوع آلیاژ به کار رفته در ساختار آن ها می باشد. برای نمونه این سنسور K(پرکارترین سنسور) ، دارای آلیاژکروم می باشد و محدوده ی دمایی 0 تا120  درجه ی سانتی گراد را اندازه گیری می کند . در حالی که برای اندازه گیری دماهای بسیار بالا از تیپ R.S.B  با آلیاژ پلاتین رادیوم استفاده می شود که قادر است رنج دمایی 0 تا 1750 درجه ی سانتی گراد را اندازه گیری کند . از این محصول R.S.B  در صنایع شیشه و فولاد نقش بسیار ارزشمندی ایفا می کند.

با رسیدن حرارت به محل اتصال این دو فلز، جریان کمی از محل اتصال ایجاد می شود و به سمت سیم ها، جریان می یابد. با بیشتر شدن دمای محل اتصال دو فلز، ولتاژ تولیدی افزایش یافنه و در حقیقت ترموکوپل در هر دما، ولتاژ معینی تولید می کند و در صورتی که بتوانیم این ولتاژ را به صورت دقیق اندازه گیری کنیم، قادر خواهیم بود دمای محل اتصال را به طور دقیق اندازه بگیریم.

خرید ترموکوپل

برای خرید یا سفارش و اطلاع از قیمت انواع ترموکوپل و المنت های صنعتی می توانید با واحد فروش گروه صنعتی ترموتک تماس حاصل کرده و سفارش خود را ثبت کنید. ترموتک این افتخار را دارد که با تولید محصولات داخلی و با کیفیت نسبت به محصولات چینی بی کیفیت و نامرغوب در خدمت شما تولید کنندگان و صنعت گران باشد.

با رسیدن حرارت به محل اتصال این دو فلز، جریان بسیار ضعیفی از محل اتصال تولید می شود و به سمت سیم ها، جریان می یابد. با بالا تر رفتن دمای محل اتصال دو فلز، ولتاژ تولیدی افزایش می یابد و در حقیقت ترموکوپل در هر دما، ولتاژ معینی تولید می کند و در نتیجه در صورتی که بتوانیم این ولتاژ را به صورت دقیق اندازه گیری کنیم، قادر خواهیم بود دمای محل اتصال را به صورت دقیق اندازه گیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.