المنت کویل هیتر

نوشته شده در

المنت کویل هیتر در واقع نوعی المنت میله ای می باشد که کارایی آن فراتر از سایر المنت های میله ای است.

مهم ترین ویژگی اینگونه المنت ها قابلیت انعطاف پذیری بالا می باشد که اجازه می دهد در فضاهای گوناگون از آن به راحتی استفاده کنیم.

جنس محافظ استاندارد المنت های کویل هیتر،  فلز ضد زنگ ۳۰۴ است و هسته گرما زای آنها از جنس نیکل کروم بوده که به صورت سیم پیچی شده و در بعضی مواقع به صورت صاف ساخته می شود.

المنت های کویل هیتر قادر هستند تا ۵٫۴ W/cm2 ( وات در سانتی متر مربع ) ظرفیت گرمایشی تولید و منتقل کند. و همچنین می تواند تا ۸۱۵ درجه سانتی گراد دمای سطحی را تحمل کنند.

قیمت المنت کویل هیتر

با توجه به انعطاف پذیری و ظرفیت گرمایشی بالا ، زمانی که نیاز به دمای زیاد در یک فضای محدود داشته باشیم ، میتوانیم با سیم پیچی کردن یک سیم المنت و تبدیل آن به المنت کویل هیتر گرمای مورد نظر را تامین کنیم

المنت های کویل هیتر در صنایع گوناگون کارایی گسترده ای دارند و خصوصا در صنایع تزریق پلاستیک ، صنایع دارویی و حرارت دهی به انواع لوله و میله و تولید رسانا مورد استفاده قرار می گیرند

این نوع المنت ها می توانند با ترموکوپل های تیپ K یا J تطبیق شده و کار کنند. از ویژگی های مهم این المنت ها این است که می توانند به هر شکلی در بیایند اما توصیه می شود که آن را یک مرتبه به شکل مورد نظر در آورده و چند مرتبه آن را تغییر ندهید.

نصب المنت کویل هیتر

قطر درونی کویل هیترها از قطر اسمی نازل آنها  کوچکتر می باشد و ابعاد آن حدودا ۰٫۵ میلی متر است.

به همین جهت المنت همیشه در جای خود محکم قرار داده شده است .

توجه کنید که زمان نصب باید المنت را محکم در جای مورد نظر نصب کنید و از به زور جای دادن ، باز کردن و …  خودداری نمائید زیرا ممکن است به المنت آسیب وارد کند.

نکته  از حالت دادن المنت بیش از یک مرتبه خودداری کنید.

قسمت سرد المنت های نوع کویل هیتر می توانند تا ۸۱۵ درجه سانتی گراد حرارت را تحمل کنند.

برای محافظت از سیم های المنت بهتر است حرارت بخش های بعد از آداپتور انتقال ،  کمتر از ۲۵۰ درجه باشد تا به سیم ها آسیب نرسد.

ترموکوپل نیز معمولا روی آخرین حلقه المنت ها نصب می شود.

ساخت هیتر کویل هیتر

گروه صنعتی ترموتک مفتخر است با ۱۴ سال تجربه در صنعت تولید المنت و ترموکوپل انواع سفارشات شما را در سریع ترین زمان ممکن تولید کرده و در خدمت شما عزیزان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.