المنت پره دار

المنت پره دار : المنت فین دار در مباحث گذشته مراحل تولیدی و کارکرد انواعی از المنت ها را خدمت شما عزیزان بیان کردیم . اما در این مطلب سعی داریم نوعی دیگر از المنت ها ؛به نام المنت فین دار یا رادایتوری پولک دار را توضیح دهیم .

همان طور که می دانید ؛ در اکثر پروژه های صنعتی ؛ ایجاد حرارت برای بخش های مختلف و حتی تغییرات شیمیایی در حین مراحل تولیدی امری ضروری است. امروزه با به کار گیری در خط تولید صنایع مختلف ؛ افزایش درجه حرارت گازها را امکان پذیر کرده ایم . البته علاوه بر افزایش حرارت گازها برای خشک کردن ،حرارت دهی ، آنیلنگ ، رطوبت دهی مواد شیمیایی ، پیش گرمکن ها ، نانو تکنولوژی و.. نیز کاربردهایی بسیار مفید و منحصر به فرد دارد.

به طور کلی قابلیت ایجاد توان هایی تا مرز 50 کیلو وات را دارد و در این راستا در بخاری های صنعتی و کارگاهی ، دستگاههای HAVC , پکیچ های تهویه مطبوع محیط و.. به کار می رود . المنت فین دار مجهز به سطح ایمنی بسیار بالایی می باشد .

المنت فین دار

در طی مراحل تولیدی بر اثر اعمال فشار بالا , المنت میله ای ساخته می شود. در ادامه مراحل تولیدی با روکشی از جنس گالوانیزه و یا استیل(به صورت مارپیچی ) پوشش داده می شود . قطر خارجی المنت پره دار در حدود 5 سانتی متر وقطر داخلی آن 25 میلیمتر است بین 4 الی 5 پره در هر اینج بر روی المنت اعمال می شود .

توجه داشته باشید که جنس پره ها معمولا از گالوانیزه ؛ استینلس استیل و گاهی به طور سفارشی از جنس آلومینیوم و مس می باشد . از مزیت دیگر این المنت فین دار تسریع در انتقال حرارت به بخش های مجاور می باشد.

قیمت المنت پره دار

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درمورد قیمت المنت پره دار صحبت کنیم.

اما از مزیت بسیار برجسته این المنت پره دار میتوان به گردش هوا وحرارت یکنواخت
در تمام قسمت های (بالا ؛ پایین) فضا با کمک یک فن دمنده اشاره نمود .
این ویژگی برجسته بخصوص در فرهای برقی برای اعمال یکنواخت حرارت بر روی غذا بسیار مفید و کارآمد است .
بعلاوه کنترل صحیح و دقیق در بالا بردن درجه حرارت نیز از مزایای دیگر این المنت بشمار می آید .

توجه داشته باشید که المنت فین دار برای ایجاد گرما نیازی به اکسیژن ندارد .
به کار گیری این نوع المنت خطر آتش سوزی را به حداقل می رساند .

سرعت باد با توان المنت و تعداد پره ها و درجه حرارت چه نسبتی باهم دارند ؟

طبق اطلاعات به دست آمده ؛ افزایش تعداد پره ها با افزایش درجه حرارت هوای خروجی رابطه ای مستقیم دارد .
درواقع با افزایش طول المنت تعداد پره ها افزایش می یابد ودر نتیجه سرعت انتقال حرارت بیشتر خواهد شد .
بعلاوه با اعمال  سرعت جریان هوا؛ توان را برای ایجاد درجه حرارت مورد نیاز باید افزایش داد .

خرید المنت فین دار

برای خرید یا سفارش و اطلاع از قیمت المنت پره دار و خرید المنت فین دار المنت های صنعتی می توانید با واحد فروش گروه صنعتی ترموتک تماس حاصل کرده و سفارش خود را ثبت کنید. ترموتک این افتخار را دارد که با تولید محصولات داخلی و با کیفیت نسبت به محصولات چینی بی کیفیت و نامرغوب در خدمت شما تولید کنندگان و صنعت گران باشد.

المنت پره دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.