المنت پره دار

نوشته شده در

المنت پره دار : المنت فین دار نوعی از المنت های حرارتی است که با طراحی هوشمندانه و اضافه کردن پره ( پولک ) به روکش المنت میزان انتقال دما را افزایش داده و بازدهی المنت را بیشتر کرده است.

این المنت ها به طور کلی قابلیت ایجاد توان هایی تا مرز 50 کیلو وات را دارد و در این راستا در بخاری های صنعتی و کارگاهی ، دستگاههای HAVC , پکیچ های تهویه مطبوع ( داکت اسپلیت ها ) و… به کار می رود.

المنت پره دار

المنت فین دار یا پره ای

در طی مراحل تولیدی بر اثر اعمال فشار بالا , المنت میله ای ساخته می شود. در ادامه مراحل تولیدی با روکشی از جنس گالوانیزه و یا استیل(به صورت مارپیچی ) پوشش داده می شود . قطر خارجی المنت پره دار در حدود 5 سانتی متر وقطر داخلی آن 25 میلیمتر است بین 4 الی 5 پره در هر اینج بر روی المنت اعمال می شود .

توجه داشته باشید که جنس پره ها معمولا از گالوانیزه ؛ استینلس استیل و گاهی به طور سفارشی از جنس آلومینیوم و مس می باشد . از مزیت دیگر این المنت فین دار تسریع در انتقال حرارت به بخش های مجاور می باشد.

مزایا المنت های پره ای

اما از مزیت بسیار برجسته این المنت پره دار میتوان به گردش هوا وحرارت یکنواخت در تمام قسمت های (بالا ؛ پایین) فضا با کمک یک فن دمنده اشاره نمود .
این ویژگی برجسته بخصوص در فرهای برقی برای اعمال یکنواخت حرارت بر روی غذا بسیار مفید و کارآمد است . بعلاوه کنترل صحیح و دقیق در بالا بردن درجه حرارت نیز از مزایای دیگر این المنت بشمار می آید .

توجه داشته باشید که المنت فین دار برای ایجاد گرما نیازی به اکسیژن ندارد . به کار گیری این نوع المنت خطر آتش سوزی را به حداقل می رساند .

سرعت باد با توان المنت و تعداد پره ها و درجه حرارت چه نسبتی باهم دارند ؟

طبق اطلاعات به دست آمده ؛ افزایش تعداد پره ها با افزایش درجه حرارت هوای خروجی رابطه ای مستقیم دارد . در واقع با افزایش طول المنت تعداد پره ها افزایش می یابد ودر نتیجه سرعت انتقال حرارت بیشتر خواهد شد . بعلاوه با اعمال  سرعت جریان هوا؛ توان را برای ایجاد درجه حرارت مورد نیاز باید افزایش داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.