المنت هیتر قطار

نوشته شده در

المنت هیتر قطار : اگر تا به حال با قطارهای مسافربری و یا مترو سفر کرده باشید متوجه شده اید که سیستم گرمایشی یا همان هیترهایی داخل واگن طراحی و تعبیه شده است که وظیفه تنظیم دما در فصول سرد سال را دارند. این سیستم ها معمولا با برق ( المنت ) کار می کنند و توسط یک فن گرمای آن به فضای داخل واگن منتقل می شوند. زیرا المنت به تنهایی با گرم شدن هوا را به جریان نمی اندازد.

المنت هیتر قطار

سیستم های تهویه قطار چگونه کار می کنند ؟

سیستم های تهویه قطار در ایران چند نوع است برخی با بخار آب و  برخی توسط چیلر است یعنی با آب سرد و آب گرم با توجه به نیاز سرمایش و گرمایش را ایجاد میکنند. اما بعضی از واگن های جدیدتر قطار و تمامی واگن های مترو که سیستم مدرن تر، به روز تر و کم حجم تری دارند از المنت های صنعتی جهت تولید گرما استفاده می کنند.

چه نوع المنتی در هیترهای قطار استفاده می شود؟

حال برای شما ممکن است این سوال پیش بیاید که چه نوع المنتی در قطار به کار می رود ؟ در هیترهای قطار برای تولید گرما از المنت های میله ای استفاده می شود. ب توجه به ساعات طولانی استفاده مداوم از هیترها کیفیت ساخت و طول عمر المنت ها بسیار مورد اهمیت است.

  • المنت های میله ای فین دار

نوع دیگری از المنت ها که در هیترهای مترو و قطار استفاده می شود المنت های پره ای یا میله ای فین دار است که به نام های رادیاتوری یا پولک دار نیز شناخته می شود. این نوع طراحی خاص باعث می شود که سرعت انتقال حرارت افزایش یابد. جهت اطلاعات بیشتر در مورد المنتهای فین دار می توانید به این بخش مراجعه کنید.

مجموعه ترموتک تولید کننده انواع المنت های صنعتی با بیش از 12 سال سابقه فعالیت انواع المنت های میله ای مناسب هیترها قطار و … را با سایز و مقاومت مورد نیاز طراحی و تولید می کند. جت سفارش المنت هیتر قطار می توانید با واحد فروش این مجموعه ارتباط برقرار نمایید.

4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.