المنت فلنج دار

نوشته شده در

المنت فلنج دار نوعی از المنت هستند که در فرایند گرمایش مایعات کاربرد دارند. این المنت ها برای گرم کردن روغن ها ، تانکر های آب ، آبگرمکن، شوفاژ و پکیج های برقی و یا گرم کردن آب استخر ها استفاده می شوند.

از نظر نوع برق مصرفی این المنت ها به ۲ صورت تک فاز و سه فاز ساخته و تولید میشوند.

قسمت گرمایی این المنت در هنگام استفاده داخل مایع قرار گرفته داده میشود.  این نوع از المنت ها یکی از پرکاربرد ترین و پر استفاده ترین المنت های صنعتی ، حرارتی می باشد و بیشتر نیاز های گرمایش صنعتی ناشی از گرم شدن و گرم کردن یک نوع ماده می باشد. که در مخازن مختلفی مانند گاز ، آسفالت ، روغن ، نفت و … استفاده میشود.

ساختار المنت فلنج دار

همانطور که در عکس مشاهده می کنید ساختار این المنت از ۷ بخش اصلی تشکیل شده است :

  • Immersion Length : طول المنت
  • Assembly : فلج
  • Cold Section : نقطه ی سرد
  • Element Spacers or baffels : فاصله دهنده ی المنت ها
  • Optional Control Thermostat : ترموستات
  • Type S Termination with Applicable jumpers : سربندی المنت
  • NEMA 1 Housing : محفظه المنت

ساختار یک المنت فلنج دار

 

عملکرد المنت های فلنج دار

المنت های فلنج دار یا هیتر مخزنی به دو نوع مستقیم و غیر مستقیم تقسیم میشوند ، تفاوت اصلی این دو نوع در مفهوم آن است ، آیا عناصر گرمایش به تماس مستقیم با رسانه ها می آیند یا نه ، در تماس مستقیم مزیت این المنت به این صورت است که گرما را به راحتی هدایت میکند و برای گرم کردن آب و یا مایعات مشابه بیشترین کارایی و مصرف را دارد.

ساخت و سفارش المنت های فلنج دار

اگر بخواهیم به زبان عامیانه این محصول صنعتی را برای شما توضیح دهیم  ؛ باید بگوییم که این المنت به دلیل داشتن قدرت تولید گرما و حرارت بسیار بالا ؛ در مواردی که ایجاد حرارت در حین کار؛ امری ضروری است؛ کاربرد دارد . گرمایی که این المنت  از خود متصاعد می کند به طور مستقیم به سیال یا موادمنتقل می شود . در مراحل تولیدی و  استاندارد این المنت از میله هایی از جنس فولاد ( مرغوب و با خاصیت زنگ نزدگی ) و بعلاوه از فنچ برنجی فورچ شده یا استیل و البته با قطر و توان در بازه های  متفاوت طراحی و تولید می شود.

فلنج دار ضد انفجار

سفارش ساخت المنت فلنج دار

گروه صنعتی ترموتک ، تولید کننده و عرضه کننده انواع المنت سرامیکی ، المنت میله ای و انواع المنت های صنعتی در خدمت صنعت گران گرامی می باشد. این مجموعه با بیش از ۱۴ سال سابقه فعالیت انواع سفارشات را در اسرع وقت تولید می کند. جهت اطلاعات بیشتر، استعلام قیمت و ثبت سفارش می توانید با همکاران ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.