المنت ضد اسید

نوشته شده در

المنت ضد اسید : این نوع المنت ها بیشتر در مورادی مورد استفاده قرار میگیرند که محلول ها یا مایع ها خاصیت خورندگی داشته باشند.  زیرا المنت های استیل ، برنج و مس مقاومتی در برابر این نوع محلول ها ندارند از این رو برای این نوع مایعات از این نوع المنت ها استفاده میشود که به انها المنت آبکاری یا Electroplating نیز گفته می شود.

ويژگی های المنت ضد اسید یا آبکاری

این نوع المنت هابر اساس ساختاری که دارند بهترین نوع المنت در برابر این نوع محلول ها می باشد و همانطور که از نام آن مشخص می باشد، در برابر انواع اسیدها اعم از اسیدسولفوریک، اسید نیتریک، اسید کلرید و… کارایی بالایی دارند.

  • جنس بدنه این نوع المنت ها در سه مدل تیتانیوم، شیشه ای (پیرکس) و استیل ۳۱۶ میباشد.
  • تمامی این المنت ها دارای یک پوشش پلاستیکی در قسمت بالایی این المنت ها میباشد که کابل برق از این قسمت بیرون می آید (این پوشش پلاستیکی به نحوی برروی المنت سوار میشود که المنت را کاملاً اب بند میکند)
  • این نوع المنت ها بر اساس سفارش مشتری در ولتاژهای مختلف (۱۱۰،۲۲۰،۳۸۰،۴۴۰و…) و با توان های مختلف از ۵۰۰ وات الی ۱۲ کیلو وات تولید می شود
  • سایز این این المنت ها نیز بر اساس سفارش مشتری ثبت و تولید می شود
  • کاربرد : وان اسید ،آبکاری ، مخزن با درصد یُد بالا

المنت ضد اسید

ساختار المنت های آبکاری

ساختار اصلی المنت های ضد اسید مشابه المنت های معمولی می باشد و این نوع المنت ها  از سه بخش کلی تشکیل شده اند :

  • غلاف
  • مغزی المنت
  • کلگی و متعلقات

غلاف المنت از متریال های مختلفی ساخته می شود ولی آلیاژ تیتانیوم ، استیل ، شیشه کوارتز و شیشه پیرکس رایج ترین و پر کاربردترین موادی است که در علاف المنت های آبکاری به کار می رود.

مغزی از المنت میله ای ، رامیک یا سیم کویل فنری می باشد

برای کلگی المنت های ضد اسید از محصولات مخصوص و آب بندی شده استفاده می کنند تا در برابر اسیدها مقاومت بالا داشته باشد. این کلگی ها هیچ خطری را برای مصرف کننده ایجاد نمی کنند و در حال حاضر از بهترین نوع آنها برای استفاده در المنت های آبکاری استفاده می شود.

برای تولید هیترهای آبکاری بیشتر از المنت های میله ای استفاده می شود اما نسبت به دمایی که برای کار های مختلف مورد نیاز می باشد می توانید المنت مناسب را انتخاب کنید.

خرید المنت آبکاری

جهت اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش ساخت انواع المنت ، ترموکوبل و … می توانید با کارشناسان ترموتک تماس حاصل فرمایید. این مجموعه با بیش از ۱۵ سال سابقه به تولید و عرضه انواع هیترها و المنت های صنعتی می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.