المنت شیشه ای

نوشته شده در

المنت شیشه ای یا تابشی : در حقیقت این قطعه وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی را دارد که در دستگاه های گرامایشی خانگی و صنعتی ، اکسترودر ها ( دستگاه های ساخت کابل ، شلنگ و لوله های پلاستیکی جهت ذوب پی وی سی ) و بسیاری از صنایع دیگر مورد استفاده قرار میگیرند.طریقه ی ساختن المنت به صورتی است که یک رشته سیم که قابلیت مقاومت الکتریکی را داشته باشد را به دور استوانه ای  نارسانا از جنس سرامیک و یا خاک نسوز می پیچند . با این کار با گذشتن جریان برق از این سیم ، گرما تولید می شود .

انواع : 

  • المنت های حرارتی هالوژنی ( با طول موج کوتاه )
  • المنت های گوارتزی ( با طول موج متوسط )

المنت گوارتز شیشه ای

المنت تابشی چیست ؟

المنت شیشه ای یا همان تابشی ساخته شده از یک سوپر آلیاژ نیکل کروم است که به صورت فنر مانند درآمده که محافط شیشه ای روی آن پوشانده شده است. این فنر که داخل لوله شیشه ای قرار دارد در قدرت های مختلفی تولید شده که به عنوان مثال قدرتهای معمول شمال  ۵۰۰، ۱۰۰۰؛ ۲۰۰۰ وات و غیره می باشند.

همچنین جنس شیشه به طوری ساخته و تولید شده است که در حرارت های بالا دچار آسیب نشوند.

المنت های شیشه ای دارای نوع مختلفی دارد که در صنایع مختلفی از آنها استفاده میشود. یکی از مدل های این المنت شیشه این رفلکتوری است که مدل رفلکتوری دارای شیشه پشت سفید و مات است. در مدل ساده شیشه المنت مانند شیشه های معمولی است.

المنت شیشه ای تابشی

این نوع المنت را میتوان بر اساس انواع مختلف کانکشن ها تقسیم کرد. در نوع اول دو سر المنت سرامیکی است که کانکشن برقی درون آن به فنر داخل المنت وصل می شود که در این نوع المنت که به تابشی معروف می باشد یکی از پر استفاده ترین المنت های بخاری های برقی می باشد.

نوع دوم کانکشن المنت تنها ازیک سمت لوله شیشه ای استکه دراین حالت طرف مقابل لوله شیشه ای بسته میشود.
که این نوع کانکشن ها برای استفاده در وان مایعات می باشد که معمولا مایعاتی که خصوصیت اسیدی دارند
در این کانکشن مورد استفاده قرار میگیرد.

تولید و پخش المنت شیشه ای

این نوع المنت از نوع های پرمصرف المنت ها می باشد که در صنایع مختلفی مانند صنایع بسته بندی، غذایی و … استفاده میشود. المنت های شیشه ای در برابر ضربه و یا لرزش ها مقاومت خوب و بالایی ندارند اما در برابر گرما و حرارت بالا میتواند مقاومت خوبی را نشان دهد.

جهت سفارش ساخت المنت  و اطلاع از قیمت المنت شیشه ای و انواع المنت های صنعتی می توانید با واحد فروش گروه صنعتی ترموتک تماس حاصل فرمائید. این مجموعه با بیش از ۱۵ سال سابقه در راستای تولید و ساخت المنت و انواع هیترهای برقی مفتخر است که در خدمت شما عزیزان باشد.

4.9/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.