المنت سرامیکی

نوشته شده در

المنت سرامیکی یکی از انواع المنت های صنعتی تولید شده توسط گروه صنعتی ترموتک است . این نوع المنت یک قطعه سرامیکی مقاومتی می باشد و کاربرد های مختلفی در صنایع دارد که در ادامه با ویژگی های این نوع المنت و قابلیت ها و کاربردهای آن بیشتر آشنا خواهیم شد ، با ما همراه باشید.

بر اساس مقاومت تولید شده از جریان الکتریکی درون سرامیک از خود حرارت تولید می کند. این عملکرد باعث گرم شدن محیط و یا سطوح به واسطه همرفت یا فشار هوا می شود.

المنت سرامیکی

همچنین در صنایع مختلفی مانند دستگاه تزریق پلاستیک، صنایع ذوب ،تولید لاستیک و تزریق آلومینیوم و …. استفاده میشود ، که در این دستگاه های به صورت استوانه ای نصب شده و مورد استفاده قرار میگیرد.

این نوع المنت ها با استفاده از یک قطعه سرامیک که دارای مقاومت بسیار بالایی است ساخته و تولید شده که روی آن یک پوشش فلزی می باشد.  بر اساس مقاومت تولید شده اند که از جریان الکتریکی درون سرامیک حرارت تولید کنند. این رویداد باعث گرم شدن محیط میشود. دارای یک هسته از جنس نیکل کروم می باشد که بسیار شبیه المنت کویل هیتر بوده و نوع ساخت آنها بسیار شبیه به یکدیگر است.

المنت هیتر سرامیکی

سفارش ساخت المنت سرامیکی

هیتر های سرامیکی به نوع دیگر میتوان گفت که یک قطعه سرامیکی مقاومتی است که دارای یک پوشش فلزی می باشند. آنها بر اساس مقاومتی که دارند از جریان الکتریکی درون سرامیک از خود حرارت تولید می کنند. المنت های سرامیکی نسبت به دیگر المنت های فلزی مزیت های مختلفی دارد ، به عنوان مثال می توان گفت عمر این محصول بیشتر بوده ، گرمای متعادل تری نسبت به المنت سیمی تولید می کند.

این المنت ها باساختار کلی یک تیکه دو تیکه وسه تیکه با ابعاد بسیار متفاوت شرکت سازنده تولید میشود . این المنت از جنس استیل با روکش نیگر است که قابلیت تحمل درجه حرارتی تا حدود 800 درجه سانتی گراد دارد. سرامیک به کار رفته در مراحل تولیدی ؛ این خاصیت بسیار مهم و کاربردی را به المنت بخشیده است .

سیم المنت از کروم نیکل بادرجه کیفیتهای بسیار متفاوتی تولید میشود که بنابه در خواست مشتریان عزیز این (با سطح کیفیتی متفاوتی از سیم المنت) تولید می گردد .

توجه داشته باشید ؛ هر چه سیم المنت با سطح کیفیتی بالاتری تهیه شده باشد عمر و راندمان کاری این المنت با کیفیت  بیشتر خواهد بود. همچنین ؛ با توجه به در خواست مشتری المنت در اندازه و رنج واتی مختلفی طراحی و اجرا می شود .

قیمت المنت سرامیکی

قیمت هیتر سرامیکی

از این محصول در صنایع تولید پلاستیک ؛ کارخانه های تولید لوله پلی اتیلن ،لوله های پلیکا , دستگاه های تزریق پلاستیک(در کارخانجات کابل سازی و لوله استوانه ای برای حل و شل کردن مواد) و بسیاری از موارد دیگر استفاده خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.