المنت ریخته گری شده

المنت ریخته گری شده : المنت ها انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای ویژگی ها و کارایی خاص خود می باشند. در بخش های پیشین در وبلاگ ترموتک انواع المنت های صنعتی مانند المنت میله ای ، المنت سرامیکی و … را برای شما معرفی کردیم و در این مطلب سعی می کنیم شما را با  ویژگی ها و کاربرد المنت های ریخته گری شده بیشتر آشنا کنیم .

در طی مراحل تولیدی المنت های ریخته گری شده ؛ در ابتدا یک الی چند المنت حرارتی را در آلیاژی از آلومینیوم ؛ برنج و یا آهن (با کاربرد های متفاوت) بسته بندی یا ریخته گری می کنند .در این راستا ؛ سطح همگی در تمامی سطوح ریخته گری شده،اعمال می شود تا توزیع کامل حرارت در تمام بخش های المنت برقرار گردد .

سفارش المنت ریخته گری شده

برای خرید یا سفارش و اطلاع از قیمت انواع المنت های صنعتی می توانید با واحد فروش گروه صنعتی ترموتک تماس حاصل کرده و سفارش خود را ثبت کنید. ترموتک این افتخار را دارد که با تولید محصولات داخلی و با کیفیت نسبت به محصولات چینی بی کیفیت و نامرغوب در خدمت شما تولید کنندگان و صنعت گران باشد.

این هیتر های ریخته گری شده توانایی ایجاد درجه حرارتی در حدود 700 درجه ی سانتی گراد را دارند . البته هیتر هایی که با آلیاژآلومینیوم ریخته گری شده اند ،درجه حرارت 400 درجه ای را برقرار می کنند . اما برای ایجاد دماهایی بالا تر از 400 و همچنین ایجاد خواص میکانیکی متفاوت ،باید از دیگر آلیاژها در مراحل ریخته گری بهره مند شد . این گونه هیتر ها  از طول عمری بسیار عالی برخوردار هستند .

معایب المنت ریخته گری شده

عیب المنت ریخته گری از مشکلات اصلی کارگاه‌ها و کارخانه‌های ریخته گری بوده و هر ریخته گر به تناوب با یک یا چند عیب مشترک رو به رو است.

معایب المنت ریخته گری را به سه دسته تقسیم می‌کنند :

1.عیوب قابل تشخیص در سطح قطعه ی ریخته گری (عیوب ظاهری)

2.عیوبی که در زیر سطح قرار داشته و پس از تراشکاری، مقطع زدن یا متالوگرافی ظاهر می‌شوند.

3.عیوبی که تحت شرایط مکانیکی و کاربردی ایجاد می‌گردند.

المنت ریخته گری شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.