آموزش تعویض المنت ماشین ظرفشویی

نوشته شده در

المنت ها از آن دست محصولاتی هستند که امروزه در بسیاری از لوازم برقی و گرمایشی از آنها استفاده می شود. کارکرد المنت ها بدین صورت است که با استفاده از انرژی الکتریکی گرما تولید می‌کنند. از جمله وسایل برقی که در آن ‌ها از المنت گرمایی استفاده شده است میتوان به بخاری های برقی، چای ساز، ماشین های ظرفشویی و…. اشاره کرد. بسیاری دیگر از وسایلی که روزانه با آنها سروکار دارید هم ممکن است با المنت‌های گرمایی کار کنند و شما از آن بی خبر باشید.

المنت تشکیل شده از سیم هایی با مقاومت بالا میباشد و زمانی که جریان برق از این سیم ها عبور می کند به علت داشتن مقاومت بالا، مقداری از انرژی به صورت گرما ظاهر می شود و می توان از این گرما برای مقاصد مختلف بهره برد. المنت ها بسته به کاربردشان انواع مختلفی دارند مانند: المنت میله ای، المنت سرامیکی، المنت شیشه ای، المنت تسمه ای، المنت فشنگی و …. .

جهت سفارش ساخت و یا تعمیر المنت گرمایی میتوانید با ترموتک تماس حاصل فرمایید. شماره تماس: ۰۲۱۳۳۹۸۵۲۱۵

در صورتی که المنت های گرمایی به صورت درست و اصولی طراحی و تولید شوند، طول عمر المنت آن‌ها بسیار بالا می باشد. اما با این حال باز هم ممکن است مانند بسیاری دیگر از لوازم الکتریکی، این قطعات نیز با مشکل رو به رو شوند و شما مجبور به تعمیر یا تعویض آنها باشید.

المنت ماشین ظرفشویی

المنت ظرفشویی

در ماشین‌های ظرفشویی، المنت گرمایی آب را جهت شست و شوی ظروف گرم می کند. علت استفاده از آب گرم، حل شدن بهتر چربی ها در آب گرم می باشد و بدین ترتیب ظرف ها تمیزتر و بهتر شسته می شوند.

در صورتی که المنت گرمایی ماشین ظرفشویی خراب شود، دستگاه دیگر قادر به گرم کردن آب نخواهد بود و معمولا ظرف ها به تمیزی سابق نخواهند بود. اما جای نگرانی نیست؛ شما می توانید با هزینه ی اندک المنت ماشین ظرفشویی خود را با یک المنت سالم تعویض کنید و انجام این کار بسیار راحت است. باید بگوییم که المنت ماشین ظرفشویی یکی از قطعاتی می باشد که بسیار آسیب پذیر است و در صورت به وجود آمدن مشکل برای این وسیله احتمال زیاد مشکل از المنت آن می باشد. نوع المنت ماشین های ظرفشویی، المنت میله ای فلنج دار یا پیچ و مهره دار می باشد که می توانید به صورت اختصاصی آنرا از فروشگاه ترموتک سفارش دهید.

در ادامه آموزش نحوه ی تعویض المنت ماشین ظرفشویی را بیان خواهیم کرد اما بهتر است اگر در زمینه ی لوازم برقی تجربه و آشنایی لازم را ندارید از یک تعمیر کار برای این کار کمک بگیرید. برای شروع بهتر است تا با ابزار هایی مانند انبردست، المنت نو و پیچ گوشتی به همراه داشته باشید و حتما دستگاه را از برق کشیده و شیر آب آن را قطع کنید.

تعویض المنت ماشین ظرفشویی

در ابتدا برای دستیابی به بخش داخلی ماشین ظرفشویی باید صفحه ی زیرین آن را خارج کنید (زیرا معمولا المنت در بخش زیرین دستگاه می باشد) پس از بازکردن آن ابتدا با سنسور دستگاه مواجه می شوید که باید آن را نیز باز کنید و بهتر است که فرم قرار گیری آن را به خوبی به خاطر بسپارید تا هنگام سر هم کردن دوباره ی دستگاه با مشکل مواجه نشوید.

پس از اینکه سنسور را خارج کرید احتمالا المنت و پمپ دستگاه را مشاهده می کنید. بهتر است ابتدا پمپ را باز کنید و پس از جدا کردن اتصالات آن المنت را نیز خارج کنید. المنت دارای سه اتصال برقی می باشد که باید آنها را خارج کرده و پس از آن بست هایی که برای محکم کردن لوله ها به المنت وجود دارد را با استفاده از انبردست جدا کنید.

پس از خارج کردن المنت قدیمی المنت جدید را جایگزین کنید و برای محکم کردن شیلنگ ها به المنت از بست های فلزی استفاده کنید. بست را دور شلنگ بچینید، شلنگ را به المنت متصل کنید و سپس پبچ آنها را سفت کرده تا کاملا محکم شود. سپس تمامی قطعاتی که جدا کرده اید را به ترتیب سر جای خود قرار دهید. در نهایت با روشن کردن ماشین ظرفشویی المنت گرمایی جدید را تست کرده و در صورتی که آب را به خوبی گرم کرد، دستگاه را استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.