کابل های حرارتی

کابل های حرارتی
4.8 (95%) 4 votes

یکی از وسایل مورد نیاز در صنایع مختلف ( سرمایشی و گرمایشی ) کابل های حرارتی هستند .این کابل ها کارکرد و کاربردی بسیار منحصر به فرد در صنعت دارند . در ادامه ویژگی ها و انواع مختلفی از کابل های حرارتی را خدمت شما معرفی می نمائیم.

کابل های حرارتی

انواع کابل های حرارتی در جهت برآورده شدن نیازهای اساسی در زمینه ی گرمایشی و سرمایشی کاربرد دارند .عملکرد و کیفیت کابل حرارتی  بسیارحائز اهمیت است زیرا سبب می شود تا اتلاف انرژی به حداقل برسد . برای نمونه در سردخانه ها ، صنایع تولیدی ؛ حمل و نقل ؛ صنایع پتروشیمی و هوایی و .. کاربرد بی نظیری دارند .

انواع کابل های حرارتی

کابل های حرارتی با ولتاژ ثابت

از این نوع کابل ها بیشتر در سردخانه های صنعتی استفاده می شود . از خصوصیت بسیار بارز این کابل ها انعطاف پذیری بسیار بالای آن هاست . توجه داشته باشید که این نوع از کابل ها ، در جهت حفظ درجه حرارت کارایی ندارند .

کابل های خود تنظیم کننده

اصولا از یک ماتریکس نیمه رسانا که در بین دو رسانا قرار دارد ؛تشکیل شده اند . این ماتریکس دارای خصوصیات بسیار بی نظیری و مستقل از طول کابل هستند . برای نمونه مقاومت حرارتی بسیار عالی با مقدار مصرف انرژی کمی دارد . گاهی این کابل ها به موازات همدیگر قرار می گیرند و این امر در کاهش و افزایش توان آن ها تاثیری ندارد .

کاربرد کابل های خود تنظیم کننده

از کاربردهای اصلی این کابل ها ؛ محافظت در برابر یخ زدگی و کنترل دما می باشد . بعلاوه ؛ استفاده در درب های اتاق های سرد در سردخانه ها , استفاده درون رمپ ها ؛ سقف خانه برای جلوگیری از یخ زدگی ؛ کنترل دمای لوله ها و ظروف ؛ حفظ دما در یک بازه خاص ؛ لوله های PVC عایق کاری شده با کابل های حرارتی و ایجاد پنل های حرارتی و … را می توان  اشاره نمود.

خرید کابل حرارتی

برای خرید یا سفارش و اطلاع از قیمت کابل حرارتی ، سیم نسوز و انواع المنت های صنعتی می توانید با واحد فروش گروه صنعتی ترموتک تماس حاصل کرده و سفارش خود را ثبت کنید. ترموتک این افتخار را دارد که با تولید محصولات داخلی و با کیفیت نسبت به محصولات چینی بی کیفیت و نامرغوب در خدمت شما تولید کنندگان و صنعت گران باشد.

کابل های حرارتی