المنت پره دار

المنت پره دار
4 (80%) 3 votes

المنت پره دار : در مباحث گذشته مراحل تولیدی و کارکرد انواعی از المنت ها را خدمت شما عزیزان بیان کردیم . اما در این مطلب سعی داریم نوعی دیگر از المنت ها ؛به نام المنت پره دار یا رادایتوری پولک دار را توضیح دهیم .

همان طور که می دانید ؛ در اکثر پروژه های صنعتی ؛ ایجاد حرارت برای بخش های مختلف و حتی تغییرات شیمیایی در حین مراحل تولیدی امری ضروری است. امروزه با به کار گیری المنت های پره دار در خط تولید صنایع مختلف ؛ افزایش درجه حرارت گازها را امکان پذیر کرده ایم . البته علاوه بر افزایش حرارت گازها برای خشک کردن ،حرارت دهی ، آنیلنگ ، رطوبت دهی مواد شیمیایی ، پیش گرمکن ها ، نانو تکنولوژی و.. نیز کاربردهایی بسیار مفید و منحصر به فرد دارد.

به طور کلی قابلیت ایجاد توان هایی تا مرز 50 کیلو وات را دارد و در این راستا در بخاری های صنعتی و کارگاهی ، دستگاههای HAVC , پکیچ های تهویه مطبوع محیط و.. به کار می رود . المنت پره دار مجهز به سطح ایمنی بسیار بالایی می باشد .

ساخت المنت میله ای پره دار

در طی مراحل تولیدی بر اثر اعمال فشار بالا , المنت میله ای ساخته می شود. در ادامه مراحل تولیدی با روکشی از جنس گالوانیزه و یا استیل(به صورت مارپیچی ) پوشش داده می شود . قطر خارجی المنت پره دار در حدود 5 سانتی متر وقطر داخلی آن 25 میلیمتر است بین 4 الی 5 پره در هر اینج بر روی المنت اعمال می شود .

توجه داشته باشید که جنس پره ها معمولا از گالوانیزه ؛ استینلس استیل و گاهی به طور سفارشی از جنس آلومینیوم و مس می باشد . از مزیت دیگر این المنت فین دار ؛ تسریع در انتقال حرارت به بخش های مجاور می باشد.

مزایای المنت پره دار

اما از مزیت بسیار برجسته این المنت پره دار می توان به گردش هوا و حرارت یکنواخت در تمام قسمت های (بالا ؛ پایین) فضا با کمک یک فن دمنده اشاره نمود . این ویژگی برجسته بخصوص در فرهای برقی برای اعمال یکنواخت حرارت بر روی غذا بسیار مفید و کارآمد است . بعلاوه کنترل صحیح و دقیق در بالا بردن درجه حرارت نیز از مزایای دیگر این المنت بشمار می آید .

توجه داشته باشید که المنت فین دار برای ایجاد گرما نیازی به اکسیژن ندارد . به کار گیری این نوع المنت خطر آتش سوزی را به حداقل می رساند .

سرعت باد با توان المنت و تعداد پره ها و درجه حرارت چه نسبتی باهم دارند ؟

طبق اطلاعات به دست آمده ؛ افزایش تعداد پره ها با افزایش درجه حرارت هوای خروجی رابطه ای مستقیم دارد . در واقع با افزایش طول المنت تعداد پره ها نیز افزایش می یابد و در نتیجه سرعت انتقال حرارت بیشتر خواهد شد . بعلاوه با اعمال  سرعت جریان هوا؛ توان را برای ایجاد درجه حرارت مورد نیاز باید افزایش داد .

خرید المنت پره دار

برای خرید یا سفارش و اطلاع از قیمت المنت پره دار و المنت های صنعتی می توانید با واحد فروش گروه صنعتی ترموتک تماس حاصل کرده و سفارش خود را ثبت کنید. ترموتک این افتخار را دارد که با تولید محصولات داخلی و با کیفیت نسبت به محصولات چینی بی کیفیت و نامرغوب در خدمت شما تولید کنندگان و صنعت گران باشد.

المنت پره دار