المنت نواری

المنت : در حقیقت این قطعه وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی را دارد که در دستگاه های گرامایشی خانگی و صنعتی ، اکسترودر ها ( دستگاه های ساخت کابل ، شلنگ و لوله های پلاستیکی جهت ذوب پی وی سی ) و بسیاری از صنایع دیگر مورد استفاده قرار میگیرند. المنت های نواری یا همان strip heater| که با نام  المنت های کامپوننتی هم شناخته میشوند ، از شیوه ساده تری برای استفاده از انتقال حرارت در سطح محیط استفاده میکنند. همچنین المنت های نوای یکی از محصولات گرمازای پر مصرف و پرکاربرد در زمینه های صنعتی می باشد.

نحوه کار با المنت نواری

این المنت ها را میتوان به راحتی با یک کنترلر حرارتی مانند ترموستات مکانیکی و یا یک ترموستات بی متال به صرفه کنترل کرد. المنت های نواری از یک قطعه نوار فلزی ساخته شده اند که از درون آن سیم لمنت رد شده و بین این نوار فلزی و سیم المنت یک لایه عایق نیز وجود دارد.

این کنترلر بطور معمول برروی سطح که قرار است حرارت آن بالا رود نصب شده وتعبیه کردن سوراخ
آن بر المنت شیوه بسیار کاربردی میباشد و برای نصب کردن المنت بطور امن برروی هر نوع سطحی می باشد.

المنت نواری

همچنین دمای المنت های نواری در صورت استفاده از اکسید منیزیم که با کیفیت بالا باشد
در المنت های میله ای استفاده میشود ، میتواند به 260 درجه هم برسد.
و با توجه به مقرون به صرفه بودن المنت های نواری این نوع المنت ها میتواند انتخاب بسیار مناسب
و خوبی برای گرم کردم سطوح کوچک باشد.

سفارش ساخت المنت نواری

جهت اطلاع از قیمت المنت نواری سفارش انواع المنت های صنعتی ، المنت های تسمه ای ، المنت میله ای ، ترموکوبل و سایر تجهیزات گرمایشی میتوانید با واحد فروش ترموتک (تولید کننده و عرضه کننده انواع تجهیزات گرمایشی و المنتهای صنعتی ) تماس حاصل فرمایید

 

المنت نواری