المنت شیشه ای چیست – تولید المنت های شیشیه ای

المنت شیشه ای چیست – تولید المنت های شیشیه ای
4.5 (90%) 2 votes

در حقیقت این قطعه وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی را دارد که در دستگاه های گرامایشی خانگی و صنعتی ، اکسترودر ها ( دستگاه های ساخت کابل ، شلنگ و لوله های پلاستیکی جهت ذوب پی وی سی ) و بسیاری از صنایع دیگر مورد استفاده قرار میگیرند.

طریقه ی ساختن المنت به صورتی است که یک رشته سیم که قابلیت مقاومت الکتریکی را داشته باشد ؛ را به دور استوانه ای  نارسانا از جنس سرامیک و یا خاک نسوز می پیچند . با این کار با گذشتن جریان برق از این سیم ، گرما تولید می شود .

المنت شیشه ای یا لامپ حرارتی

المنت شیشه ای ساخته شده از یک سوپر آلیاژ نیکل کروم است که به صورت فنر مانند درآمده که محافط شیشه ای روی آن پوشانده شده است. این فنر که داخل لوله شیشه ای قرار دارد در قدرت های مختلفی تولید شده که به عنوان مثال قدرتهای معمول شمال  ۵۰۰، ۱۰۰۰؛ ۲۰۰۰ وات و غیره می باشند.همچنین جنس شیشه به طوری ساخته و تولید شده است که در حرارت های بالا دچار آسیب نشوند.

انواع مختلف

المنت شیشه ای دارای نوع مختلفی دارد که در صنایع مختلفی از آنها استفاده میشود. یکی از مدل های این المنت شیشه این رفلکتوری است که مدل رفلکتوری دارای شیشه پشت سفید و مات است. در مدل ساده شیشه المنت مانند شیشه های معمولی است.

این نوع المنت را میتوان بر اساس انواع مختلف کانکشن ها تقسیم کرد. در نوع اول دو سر المنت سرامیکی است که کانکشن برقی درون آن به فنر داخل المنت وصل می شود که در این نوع المنت که به تابشی معروف می باشد یکی از پر استفاده ترین المنت های بخاری های برقی می باشد.

نوع دوم کانکشن المنت تنها از یک سمت لوله شیشه ای است ، که در این حالت طرف مقابل لوله شیشه ای بسته میشود. که این نوع کانکشن ها برای استفاده در وان مایعات می باشد که معمولا مایعاتی که خصوصیت اسیدی دارند در این کانکشن مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد المنت شیشه ای

این نوع المنت از نوع های پرمصرف المنت ها می باشد که در صنایع مختلفی مانند صنایع بسته بندی، غذایی و … استفاده میشود. المنت های شیشه ای در برابر ضربه و یا لرزش ها مقاومت خوب و بالایی ندارند اما در برابر گرما و حرارت بالا میتواند مقاومت خوبی را نشان دهد.

جهت سفارش ساخت المنت شیشه ای و انواع المنت های صنعتی می توانید با واحد فروش گروه صنعتی ترموتک تماس حاصل فرمائید

المنت شیشه ای چیست – تولید المنت های شیشیه ای