المنت سرامیکی چیست – سفارش ساخت المنت سرامیکی

المنت سرامیکی چیست – سفارش ساخت المنت سرامیکی
4.9 (97.78%) 27 votes

المنت سرامیکی یکی از انواع المنت های صنعتی تولید شده توسط گروه صنعتی ترموتک است . این نوع المنت یک قطعه سرامیکی مقاومتی می باشد و کاربرد های مختلفی در صنایع دارد که در ادامه با ویژگی های این نوع المنت و قابلیت ها و کاربردهای آن بیشتر آشنا خواهیم شد ، با ما همراه باشید :

المنت های سرامیکی بر اساس مقاومت تولید شده از جریان الکتریکی درون سرامیک از خود حرارت تولید می کند. این عملکرد باعث گرم شدن محیط و یا سطوح به واسطه همرفت یا فشار هوا می شود. همچنین المنت های سرامیکی در صنایع مختلفی مانند دستگاه تزریق پلاستیک،  ، صنایع ذوب ،تولید لاستیک و تزریق آلومینیوم و …. استفاده میشود ، که در این دستگاه های به صورت استوانه ای نصب شده و مورد استفاده قرار میگیرد.

المنت سرامیکی چیست

این نوع المنت ها با استفاده از یک قطعه سرامیک که دارای مقاومت بسیار بالایی است ساخته و تولید شده که روی آن یک پوشش فلزی می باشد ، المنت های سرامیکی بر اساس مقاومت تولید شده اند که از جریان الکتریکی درون سرامیک حرارت تولید کنند. که این رویداد باعث گرم شدن محیط میشود.المنت های سرامیکی دارای یک هسته از جنس نیکل کروم می باشد که بسیار شبیه المنت کویل هیتر بوده و نوع ساخت آنها بسیار شبیه به یکدیگر است.

 

قیمت المنت سرامیکی

سفارش ساخت المنت سرامیکی

این نوع المنت ها با ساختار کلی ، یک تیکه ؛ دو تیکه و سه تیکه با ابعاد بسیار متفاوت از شرکت سازنده تولید می شود . این المنت ، از جنس استیل با روکش نیگر است که قابلیت تحمل درجه حرارتی تا حدود 800 درجه سانتی گراد را دارد .

سرامیک به کار رفته در مراحل تولیدی ؛ این خاصیت بسیار مهم و کاربردی را به المنت بخشیده است . سیم المنت از کروم نیکل با درجه کیفیت های بسیار متفاوتی تولید می شود که بنا به در خواست مشتریان عزیز ؛ این المنت سرامیکی (با سطح کیفیتی متفاوتی از سیم المنت) تولید می گردد .

توجه داشته باشید ؛ هر چه سیم المنت با سطح کیفیتی بالاتری تهیه شده باشد ؛ عمر و راندمان کاری این المنت با کیفیت  بیشتر خواهد بود. همچنین ؛ با توجه به در خواست مشتری المنت در اندازه و رنج واتی مختلفی طراحی و اجرا می شود .

 کاربرد المنت سرامیکی

از این محصول در صنایع تولید پلاستیک ؛ کارخانه های تولید لوله پلی اتیلن ،لوله های پلیکا , دستگاه های تزریق پلاستیک(در کارخانجات کابل سازی و لوله استوانه ای برای حل و شل کردن مواد) و بسیاری از موارد دیگر استفاده خواهد شد .

جهت آشنایی بیشتر با انواع المنتها میتوانید به ویکیپدیا مراجعه نمایید.

المنت سرامیکی چیست – سفارش ساخت المنت سرامیکی