المنت تسمه ای (Band Heater)

المنت تسمه ای (Band Heater)
4.9 (98.82%) 17 votes

المنت تسمه ای یا Band Heater که به نام های المنت میکایی یا المنت نواری نیز شناخته می شود ، یکی دیگر از انواع المنت های صنعتی موجود در بازار می باشد که کاربرد فراوانی در صنعت خصوصا در دستگاه های اکسترودر ( سیلندر های تزریق در صنایع پلاستیک ، وکیوم و …) دارد. در این خطوط تولید معمولا انواع کابل ، لوله های پی وی سی ، شلنگ و یا انواع داکت تولید می گردد. در ادامه به بررسی سایر قابلیت ها و کاربرد های این محصول خواهیم پرداخت.

موارد استفاده المنت تسمه ای :

بیشترین کاربرد المنت تسمه ای در صنایع پلاستیک و دستگاه های تزریق پلاستیک می باشد ، علاوه بر آن در صنايع ذوب و تزريق آلومينيوم نیز كاربرد دارد به طور کلی موارد استفاده المنت های تسمه ای در صنایع قالب گیری پلاستیک ( اکسترودر ها و اکستروژن ها )  می باشد. که دمای کارکرد المنت های تسمه ای تا ۲۸۰ درجه سانتیگراد می باشد.

سایر کاربردهای  هیترهای تسمه ای (المنت میکایی)

  • کاربرد در تجهیزات تست
  • کاربرد المنت تجهیزات آزمایشگاهی
  • استفاده از المنت نواری در ماشین آلات بسته بندی
  • ماشین آلات فرآیند مواد غذایی
  • ماشین آلات کفاشی
  • گرمایش مخزن های مواد جامد و مایع

 

سفارش ساخت المنت های تسمه ای

گروه صنعتی ترموتک با 14 سال سابقه درخشان در زمینه تولید و عرضه انواع المنت های صنعتی مفتخر است با کادری مجرب المنت های مورد نیاز صنایع مختلف و شرکت ها را با ابعاد و خصوصیات مورد نیاز و دلخواه تولید و عرضه نماید.

سایز المنت های تسمه ای

سایز و وات المنت بر اساس سفارش مشتری تعیین می گردد و از 20 میلی متر به بالا می باشد ، همچنین المنت های تسمه ای که قطر بالاتر آنها بیشتر از ۵۰۰ میلیمتر می باشند به صورت چند تکه ساخته می شوند و ماکزیمم وات ۳٫۵ وات بر سانتیمتر مربع است.

جنس المنت

این نوع هیتر ها از سیم کرم نیکل و میکا طراحی و ساخته می گردند، که معمولا با ورق مخصوص المنت و یا استیل روکش شده اند. و معمولا با برق ۲۲۰ ولت تغذیه می شوند.

همچنین در صورت نیاز المنت ها برای ولتاژهای ۳۸۰ و۱۱۰ و۴۸ و۲۴ ولت ساخته می شوند.

 

در ادامه ویدئوی در رابطه با ساخت المنت را مشاهده می نمائید.

 

المنت تسمه ای (Band Heater)